1000 mil československých 2018

15.01.2018 12:56

Vážení přátelé,

zveme Vás na tradiční soutěžní podnik 1000 mil československých v roce 2018! Pro tuto událost jsme spustili samostatné stránky, které naleznete na adrese 1000milceskoslovenskych.cz!

 

Letošní ročník závodu 1000 mil Československých je pořádán u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky. Přejímky vozidel a start závodu jsou proto přesunuty do Opletalovy ulice před budovu Autoklubu České republiky. Závodníci se tak dostanou do stejných prostor, kde bylo centrum předválečných ročníků a odkud se slavný závod původně startoval. Zde také bude pro účastníky připraveno po oba dny zázemí včetně středečního občerstvení po dobu přejímek a snídaně před startem závodu. Letošní ročník nově nabídne účastníkům průjezd části trati původní Velké ceny Republiky Československé na Masarykově okruhu. Závodníci projedou nejznámější úsek tehdejší trati , Ostrovačické zatáčky , Farinovu zatáčku a klesáním od Myslivny se dostanou do prostoru původního depa s boxy, kde pro ně bude připravena zvláštní zkouška. Trať z Brna do Bratislavy a v sobotu z Bratislavy do Brna účastníci letos pojedou v obrácením směru než v minulých ročnících. Cíl prvního dne a zázemí celé slovenské části bude v centru Bratislavy na Hviezdoslavovom náměstí a v hotelu Carlton, slavnostní večer opět v Pálfyho paláci a celá letošní soutěž bude opět ukončena vyhlášením výsledků v prostorách pražského Národního technického muzea.

Těšíme se na Vaši účast a věříme, že Vám letošní ročník závodu 1000 mil Československých opět připraví spoustu nezapomenutelných zážitků.

—————

Zpět